Genel Kayıt İşlemleri

Türk Öğrenciler


Ordu Üniversitesinde; her eğitim-öğretim yılı Üniversite Senatosunun belirleyeceği tarihte başlar. Bir eğitim-öğretim yılı, güz ve bahar yarıyılı olmak üzere iki yarıyıldan oluşur. Bir yarıyıl (final sınavları dahil) 16 hafta dır.
Ordu Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak her yıl ilan edilen tarihler arasında kayıtlarını yaptırmaktadırlar. Ordu Üniversitesi giriş ve kayıtlarla ilgili her türlü işlem, Ordu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın işbirliği ile yapılır.
Ordu Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan adaylar internet üzerinden şifre/parola girişini yaparak ulaşacakları kayıtlanmaya hazırlık sayfasından bilgi girişlerini eksiksiz olarak yapmaktadırlar. Öğrenciler, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak eylül ayında ilan edilen kayıt tarihlerinde, öğrenim katkı bedelini ilgili banka hesabına yatırdıktan sonra, Ordu Üniversitesi Kayıt Bürolarına bizzat gelerek kayıtlarını gerçekleştireceklerdir.
Ara ve son sınıflarda eğitim gören öğrenciler, her dönem başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında  Eğitim-Öğretim Katkı Paylarını, Ziraat Bankası’nın ilgili hesaplarına öğrenci numarası belirterek yatırdıktan sonra,Ordu Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre ders seçimlerini yaparak kayıtlarını yenilemek zorundadırlar.

Öğrenciler, Öğrenci Bilgi Sistemine (http://www.oidb.odu.edu.tr) kendi şifreleri ile giriş yaparak ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.