Çalışma Olanakları

Kütüphane

Genel Bilgiler

Ordu Üniversitesi Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi üniversitemiz Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde yer almaktadır. 373 metrekare Güncel Süreli Yayınlar Salonu, 374 metrekare Dijital Kütüphane Salonu, 52 metrekare Yazma Eserler Bölümü, 88 metrekare Referans Kaynaklar Bölümü ve 1.308 metrekare Konulu Kitap Salonlarımız (Salon A - Salon B) bulunmaktadır. Kullanıcıların kullanımına açık modern bilgisayarlar ve kendi bilgisayarlarıyla internete bağlanmalarını sağlayan kablosuz ağ sistemi mevcuttur.

Çalışma Salonları, Süreli Yayınlar Salonu, Konulu Kitap Salonu, Dijital Kütüphane Salonu, Referans Kaynaklar Bölümü, Nadir Eserler Bölümü, Bireysel Çalışma Odaları (Sessiz Alan), İdari Bölümler, Kafeterya ve Havuzlu Dinlenme Alanları gibi kısımlardan oluşan Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi geniş, ferah çalışma alanlarına sahip olmasının yanında teknolojik açıdan da desteklenerek modern ve işlevsel bir kütüphane imajı sergilemektedir.

Ordu Üniversitesi Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi, LC (Library of Congress) Sınıflama Sistemine göre sınıflandırması yapılmış basılı ve elektronik bilgi kaynaklarıyla (kitaplar, e-kitaplar, veritabanları,vb.) hizmet vermektedir. Ordu Üniversitesi akademik personeli ve öğrencileri, kütüphanenin elektronik bilgi kaynaklarına uzaktan da erişim sağlayabilmekte ve literatür tarayabilmektedirler.